Na czym polega system włosów?

System włosów polega na niechirurgicznym, nieinwazyjnym uzupełnianiu łysiny bądź niedostatków we włosach, powstających na przykład w skutek ich wypadania lub choroby.

System włosów a peruki – jaka jest różnica?

Tupecik, inaczej zwany peruką, to siatka na głowę pokryta sztucznymi włosami po zewnętrznej stronie.

Od systemu włosów odróżnia ją wiele rzeczy:

 • sposób nakładania – peruki nakłada się jak czapkę, tymczasem systemy włosów są projektowane nie całościowo, a częściowo. Każdy system włosów jest modelowany pod konkretny fragment łysiny.
 • sposób przylegania do głowy – peruki trzymają się dzięki grawitacji, jeśli zrobilibyśmy fikołka peruka prawdopodobnie by nam spadła. Części systemu włosów z kolei trzymają się skóry głowy dzięki cienkiej taśmie, na której jest osadzona baza. Bazy są różnej grubości zależnie od klienta.
 • sposób działania – peruka słabo przepuszcza powietrze. W upalne dni ludziom noszącym peruki gotują się głowy. System włosów natomiast oddycha, pozbywając się nadwyżki wilgoci czy ciepła.
 • komfort użytkowania – system włosów jest o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem niż używanie peruki. Włosy oddychają nie nagrzewając się i odprowadzając wilgoć. Użytkownik nie musi się też martwić, że włosy spadną mu z głowy, ponieważ system włosów dobrze się jej trzyma. Poza tym z odpowiednimi włosami wzrasta nasze poczucie własnej wartości i możemy dzięki nim w pełni wyrazić nasz styl.
 • kiedy warto – jeśli nie mamy całkowitej łysiny, a jedynie miejsca gdzie występuje słaba gęstość włosów idealnym rozwiązaniem będzie właśnie system włosów. Jeżeli natomiast nasza łysina jest znaczna nie warto przepłacać i lepiej będzie kupić perukę. Chyba, że komfort ma w oczach klient większe znaczenie niż cena.

System włosów, a przeszczep

System włosów, w odróżnieniu od przeszczepu, polega na przyłączaniu do skóry na głowie elastycznej bazy, na której osadzone są wcześnie przygotowane sztuczne włosy. Włosy osadzone mają wiele parametrów, by jak najbardziej przypominały włosy naturalne klienta.

Do parametrów włosów należą w głównej mierze:

 • kierunek usadzenia,
 • gęstość,
 • skręt,
 • kolor,
 • grubość,
 • rodzaj mocowania.

Dlaczego warto?

Przeszczep to zabieg działający na stałe, lecz drogi. Jego przybliżony koszt szacuje się na około 10 000 zł wliczając w to sam zabieg i wszystkie niezbędne badania.

Pod tym względem niewątpliwie warto poddać się systemowi włosów, którego cena wynosi w przybliżeniu 1500 zł i 3000 zł, odpowiednio za gotową bazę i taką wykonaną na indywidualne zamówienie.

Jak żywotny jest system włosów?

W zależności od użytych materiałów system jest w stanie wytrzymać od 3 miesięcy do nawet 4 lat. Biorąc pod uwagę częstą pielęgnację z użyciem szamponów przeznaczonych pod systemy włosów właśnie.

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Poza osobami z naturalną łysiną klinika pomaga także klientom, którzy trudzą się z efektami naświetlań, chemioterapii, wypadków oraz nieudanego przeszczepu włosów. Krótko mówiąc klinika jest w stanie pomóc każdemu z problemem łysiny i/lub wypadania włosów.

Gdzie można wykonać zabieg?

Działanie może zostać podjęte w wielu salonach w całej Polsce. Mają odpowiednie nowoczesne narzędzia i zatrudniają specjalistów w branży, a sam system włosów jest coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Jedną z firm specjalizujących się w tego typu działalności jest Second Hair. Mając 20 letnie doświadczenie ich klinika Second Hair Clinic jest wiodącą marką w uzupełnianiu włosów, systemów włosów oraz produkcji preparatów stosowanych przy ich wypadaniu. Sama firma opracowała nowatorski system włosów hair again, który jest niemałym przełomem w branży. Jeśli planujecie u siebie system włosów to najlepsze miejsce w Polsce przeznaczone do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.