Moda na wąsy. Najpopularniejsze style wąsów w 2019 roku.

Można zauważyć wielki szał na wąsy w tym sezonie! Wielu znanych celebrytów przestawiło się na ten typ zarostu.  Może nie każdemu pasuje cała broda, ale dostojny wąs to ciekawa propozycja dla odważnych lub początkujących brodaczy.  Już kiedyś wąsy były modne, oznaczały męskość i siłę i dumę dla mężczyzny. Jak widzimy wąsatego policjanta, czy biznesmena, wydają się oni dla nas poważniejsi i dostojniejsi niż gładko ogolony mężczyzna.  Jak wiadomo, wszystko powraca do nas pełną parą. Dzięki powracającej modzie, a przede wszystkim hipsterom, szerzy się ta moda.  Dotyczy to również tej mody na wąsy! Może być to wyrazem stylu vintage i retro, które jest mocno promowane przez media społecznościowe. Ale czy wszystkie zarosty są takie same? Oczywiście, że nie! Nawet taki szczegół jak wąs może występować w różnych stylach. Właśnie tu znajdziecie najgorętsze i najpopularniejsze style wąsów w roku 2019!

Style wąsów. Moda na wąsy w 2019 roku.

Wąsy znamy od zawsze. Jest to ten typ zarostu, który jest wygodny w użytkowaniu, a dodatkowo nadaje się do bardzo wrażliwej skóry. Jeżeli próbowaliście zapuszczać brodę, to wiecie, że cała twarz swędzi przez pewien okres wzrostu. Z wąsami są takie plusy, że nie musicie się martwić o ten stan przejściowy. Chociaż, aby mieć bujny zarost to trzeba się przyzwyczaić. Takie dolegliwości można załagodzić olejkami i balsamami. Sprawdźcie ofertę w sieci sklepów Rossmann. Jeżeli zdecydujecie się jednak, na któryś rodzaj zarostu, to już w tym miejscu życzymy powodzenia! Jak myślicie, czy wąsy zastąpią trend brody „na drwala”, czyli gęstych i długich? A może każdy typ zarostu będzie maił powodzenie. Patrząc na ulice, szczególnie większych miast, mężczyźni stają się bardziej odważni i pokazują swój charakter w różny sposób. Jest tyle możliwości stylizacji takich zarostów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wąsy mogą być cienkie i delikatne, a także ciężkie i gęste, a do tego mocno wykręcone.

Wąsy i zarost dopasowane do kształtu twarzy. Jak dobrać zarost?

Niezależnie od tego jaki zarost planujecie, warto popatrzeć czasem w lustro i zastanowić się jaki kształt twarzy macie. To pozwoli i przede wszystkim ułatwi Wam dopasowanie wąsów do kształtu twarzy. Jak wiadomo broda czy wąs to nie tylko trochę włosów na twarzy, ale przede wszystkim do wizytówka mężczyzny. Jeżeli chcecie wyglądać poprawnie, a nawet świetnie warto czasem pomyśleć o wizycie barberskiej albo zastanowić się samemu jaki rodzaj zarostu Wam pasuje. Tu znajdziecie kilka propozycji, które mogą ułatwić dopasowanie swojej twarzy do konkretnego kształtu, niestety nie jest to takie łatwe.

TWARZ PROSTOKĄTNA

 

Źródło: Gillette.pl

 

TWARZ OWALNA

Źródło: Gillette.pl

TWARZ OKRĄGŁA

Źródło: Gillette.pl

TWARZ KWADRATOWA

Źródło: Gillette.pl

Typy wąsów modne w 2019 roku. Wąsy a la kierownica lub na morsa.

Wąsy tak jak fryzury, czy brody pojawiają się w różny wydaniu. Wystarczy, że pomyślimy o znanych osobach z historii i widzimy tę różnice. Najbardziej znane wąsy, to wąsy Hitlera lub Chaplina. A odchodząc już od faktów historycznych, zabieramy się za najmodniejsze fasony wąsów w roku 2019.

KIEROWNICA (the handlebar)

Tak, jak mówi nazwa, przypominają kształtem kierownicę. Są mocno podkręcone na końcach, a taki efekt uzyskacie przez układanie włosków przez odpowiednie produkty. Ten typ wąsa jest ostatnio hitem i widzimy go coraz częściej na ulicach. Można spotkać również zalążki mocnego wywijasa i krótsze końcówki. Jeżeli nie jesteś, aż tak odważny, lub nie do końca pasuje Ci taki styl. Spokojnie można stylizować krótsze włosy właśnie w ten sposób.

 

Źródło: Pinterest

 

WĄSY MORSA (the walrus)

Style wąsów w 2019
Źródło: Pinterest

Tu o nazwie to nawet nie ma co dyskutować. Jak ktoś nie wie, jak wygląda mors to polecamy sobie sprawdzić. Jeżeli jednak wystarczą Wam zdjęcia wąsów to zobaczcie niżej. Ten typ wąsów charakteryzuje gęstwina włosków. Skupiona jest ona nad całą wargą i zakrywa ją. Włoski skierowane są prosto w dół. Wąsy po bokach są przyczesane i delikatnie zaokrąglone.

 

 

 

Źródło: Pinterest

MOVEMBER Polska. Międzynarodowa akcja wykrywania raka jąder.

Ktoś dobrze wymyślił, aby wąsy nie były tylko aspektem wizualnym, ale też powstała akcja, która ma za zadanie, wczesne wykrywanie nowotworu jąder u mężczyzn. Ważne jest, aby jak najszybciej wykryć raka, który wtedy jest w 99% uleczalny.  Jak wiadomo, miejsca intymne nie są częściami ciała, które regularnie badamy. Akcja Movember ma za zadanie pokazać, jak ważne jest regularne sprawdzanie swojego stanu zdrowia. Mężczyźni, którzy biorą udział w akcji zapuszczają wąsy w listopadzie, które mają prowokować do dyskusji.  Najważniejsze jest to, aby właśnie w listopadzie skupiać wzrok na swojej twarzy przez zapuszczonego wąsa.

Źródło: Pinterest

Jedna opinia do “Moda na wąsy. Najpopularniejsze style wąsów w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.