Jakimi kosmetykami pielęgnować brodę?

Broda to obecnie jeden z najmodniejszych męskich akcesoriów. Noszą ją zarówno panowie chcący się stylizować na tzw. drwali, jak i dżentelmeni, którzy na co dzień nie rozstają się z garniturem i krawatem, Aby jednak broda pięknie się prezentowała, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Obecnie w sklepach pojawiło się wiele kosmetyków, które ją zapewniają. Które preparaty są tymi podstawowymi? Po jakie warto sięgać?

Jakich kosmetyków potrzebuje każdy brodacz?

Podstawę kosmetyki do brody każdy posiadacz bujnego zarostu znajdzie na tagomago.pl/collections/pielegnacja-brody. Preparaty te będą oczyszczać, nawilżać, odżywiać, nadawać połysk i stylizować. Ich właściwości pozwolą też na wzmocnienie włosów, co przyczyni się do zagęszczenia zarostu. To, po jakie konkretnie preparaty się sięgnie, zależy od indywidualnych potrzeb i problemów, które stwarza broda. Gęsta, długa i gruba będzie wymagać przede wszystkim dokładnego oczyszczania, natomiast ta wiecznie splątana, pozbawiona połysku, matowa i cienka musi być prawidłowo odżywiana, a także pielęgnowana kosmetykami rewitalizującymi

akcesoria do brody

Jakie są podstawowe kosmetyki do brody?

Bez względu na typ i długość brody podstawowym kosmetykiem ją pielęgnującym będzie olejek. Jego zadaniem jest zmiękczenie zarostu, nabłyszczenie go oraz dodanie mu pięknego zapachu. Przydatny będzie również wosk do stylizacji brody. Jak mówi sama jego nazwa, wykorzystuje się go do ułożenia i stylizacji zarostu. Dzięki niemu broda będzie miała taką formę, jaką jej się nada, a ta utrzyma się przez wiele godzin.

Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji brody jest również szampon. Jego zadaniem jest utrzymywanie włosków w czystości. Warto pamiętać, aby do zarostu stosować tylko szampony o specjalnej formule, te dedykowane włosom nie będą dobrym rozwiązaniem. Nie tylko nie zadbają o zarost, ale i nie będą pielęgnować skóry pod nim. Po każdym użyciu szamponu na zarost powinno nakładać się odżywkę, która dostarczy mu niezbędnych składników odżywczych. Ich brak będzie powodował matowienie, trudności z ujarzmieniem i rozczesaniem brody. Do grona podstawowych kosmetyków dla brodacza zalicza się także balsam, który przeciwdziała przesuszeniu i swędzeniu skóry.

produkty reuzel do brody

Jakich kosmetyków do brody unikać?

Obecnie kosmetyki do brody stanowią znaczną część oferty drogerii. Nie wszystkie jednak, które odnajdziesz na ich półkach, będą pozytywnie wpływać na zarost. Barberzy radzą, aby unikać preparatów mających w swoim składzie nienaturalne związki chemiczne. Brodzie i skórze pod nią szkodzić będą szampony, odżywki czy olejki z SLS oraz SLES, parabenami, olejami silikonowymi (Dimethicone, Dimethiconol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane), mineralnymi, PEG, PPG, a także lanoliną, która może wywoływać uczulenia i podrażnienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.