Jaka jest cena kursów na barbera?

Chcesz podnosić swoje kwalifikacje? A może myślisz o rozszerzeniu swojej działalności o profesjonalne usługi barberskie? Przygotuj portfel! Ceny kursów barber kich w Polsce wiążą się z niemałą inwestycją. Z drugiej strony, jeśli nie będziesz na nich oszczędzać możesz liczyć na tzw. odroczoną gratyfikację i pewny zwrot zainwestowanych w nie środków. Podobno nie ma nic bardziej wartościowego od branżowej wiedzy, dlatego w tym tekście przedstawimy średnie ceny kursów barberskich w Polsce.

Co to są kursy barberskie? Czego się na nich nauczysz?

Dawniej golibroda, obecnie – bardziej nowocześnie – barber. Już od kilku lat zawód/specjalizacja barbera nie tylko wróciła do łask, ale stała się jednym z bardziej prestiżowych zawodów. Za perfekcyjnie wystrzyżona i zadbana brodę, współcześni klienci są gotowi niemało zapłacić.

Barber jest specjalistą, który zajmuje się strzyżeniem i stylizacją włosów oraz pielęgnacją zarostu u mężczyzn. Zawód barbera w dzisiejszym rozumieniu powstał w Europie w średniowieczu. Barberzy byli wówczas bardzo cenionymi rzemieślnikami, którzy oprócz strzyżenia i golenia zajmowali się również leczeniem chorób skóry głowy i innymi zadaniami. Co ciekawe – byli również chirurgami i dentystami, a także zajmowali się kąpaniem klientów!!! Tak było do około 1745 roku.  Wraz z rozwojem chirurgii i stomatologii, barberzy zaczęli stopniowo tracić swoją pierwotną funkcję i zaczęli skupiać się głównie na fryzjerstwie.

Na szczęście współcześni barberzy specjalizują się głównie w strzyżeniu i stylizacji włosów, zarostu oraz pielęgnacji skóry głowy i brody. I są w tym naprawdę świetni! Pod warunkiem posiadania dobrej branżowej wiedzy, a o tę bez szkoleń, kursów i praktyki jest trudno. Stąd tak duże zainteresowanie profesjonalnymi szkoleniami dla barberów.

Dlaczego warto zainwestować w kursy i szkolenia dla barberów?

Szkolenia barberskie są przeznaczone dla osób, które chcą nauczyć się sztuki strzyżenia, stylizacji oraz pielęgnacji męskich fryzur. Podczas kursów barberskich, przyszli barberzy  zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również – co najważniejsze – praktyczną, która pozwala na uzyskanie umiejętności wykonywania różnych technik cięcia i stylizacji włosów na brodzie i nie tylko. Podczas kursów barberskich uczestnicy mogą nauczyć się m.in.:

  • podstawowych technik strzyżenia zarostu,
  • różnych stylów strzyżeń męskich, w tym np. undercut, pompadour, crew cut, buzz cut,
  • technik stylizacji włosów,
  • pielęgnacji brody, włosów i wąsów.

Ile średnio kosztują kursy barberskie?

Najuczciwiej by było odpowiedzieć na to pytanie, słynnym “to zależy”. Koszt kursów barberskich w Polsce może się bowiem  różnić w zależności od wielu czynników. Do najistotniejszych zalicza się: miejsce i renomę mentora, który prowadzi szkolenie (za kurs u najlepszych zapłacisz więcej, ale i wyniesiesz z niego więcej). Nie bez znaczenia pozostaje również poziom zaawansowania kursu, miejsce, w którym jest prowadzony, oraz długość trwania kursu. Zazwyczaj cena kursów barberskich w Polsce wynosi od około 1000 zł do 5000 złotych. Jednakże należy pamiętać, że są również dostępne prestiżowe szkolenia, które kosztują jeszcze więcej.

Czy cena ma wpływ na jakość szkolenia?

Cena nie zawsze definiuje jakość, ale w branży barberskiej bardzo często zdarza się, że szkolenia u prawdziwych autorytetów są faktycznie droższe. Dlatego przed wyborem szkolenia zwróć uwagę na renomę i jakość kursu. Sprawdź, co będzie na nim prezentowane i podejmij dobrą, świadomą decyzję. Z naszego doświadczenia możemy polecić szkolenia w CutCut Academy z Poznania.

A może skorzystać z dofinansowania?

W Polsce istnieje wiele różnych programów i inicjatyw, które oferują dofinansowania lub zwolnienia z opłat za kursy zawodowe, w tym także dofinansowania do szkoleń fryzjerskich. Można skorzystać z programu finansowanych przez Unię Europejską (np. Europejski Fundusz Społeczny). Dzięki nim można ubiegać się o dofinansowanie lub zwolnienie z opłat za kursy zawodowe. Kolejną z dostępnych opcji jest skorzystanie z możliwości, jakie oferuje Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Oferuje on dofinansowania kosztów szkoleń dla pracowników i przedsiębiorców, w tym także dla osób zainteresowanych kursami barberskimi.

Finalnie – pomocną dłoń osobom, które planują poszerzanie swojej wiedzy zawodowej podają Powiatowe Urzędy Pracy. Osoby, które spełniają odpowiednie wymagania mogą ubiegać się o dofinansowanie kursów zawodowych. Ma to na celu zwiększenie możliwości osób bezrobotnych na rynku pracy.

Inwestowanie w dobre i polecane  szkolenia dla barberów jest jednak warte każdej złotówki. Kursy pozwalają nie tylko na doskonalenie swoich umiejętności, a także na poszerzanie swojej branżowej wiedzy. Co więcej, szkolenia zawodowe pozwalają na budowanie swojej sieci kontaktów zawodowych, a także mogą pomóc w rozwoju samoświadomości i pewności siebie w wykonywaniu swojej pracy. Jednym słowem – przyniosą Ci same korzyści – również te finansowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.