Jak naturalnie podnieść poziom testosteronu? Zwiększamy testosteron w domu.

Czym jest ten testosteron, że każdy mężczyzna, a przynajmniej większość chce mieć go w sobie w dużych ilościach? Ten specjalny hormon czyni nas prawdziwymi mężczyznami. Działa on na wzrost ludzkiego ciała, na masę mięśniową, zarost czy nawet barwę głosu. Nawet reguluje całą Twoją siłę i energię. Oczywiście, jako mężczyżni pragniemy aby ilość testosteronu w naszym organizmie się zwiększała, będziemy do tego dążyć. Oczywiście, że można korzystać z różnych leków i suplementów, jednak na początek sugerujemy zwiększenie testosteronu naturalnymi sposobami. Jak to się mówi, domowymi sposobami. Mamy tu dla Ciebie kilka wskazówek i sposobów. Niektóre sposoby pokrywają się oczywiście z sposobami na porost brody, jednak we wszystkich tych aspektach chodzi o wysoki poziom testosteronu. Dlatego stosując się do tych zasad, skorzysta również Twój zarost.

Naturalne sposoby na wyższy testosteron. Jak podnieść poziom testosteronu?

Dieta

Jest oczywiste, że zdrowa dieta wspomaga zwiększenie testosteronu.  Ale bardzo ważne jest, aby znać konkretną dietę, która wpłynie na poziom hormonów. Więc, przede wszystkim, będziesz musiał zwiększyć spożycie białka, co zwiększy poziom testosteronu i pomoże w utracie tłuszczu. Oczywiście, nie zapomnij wziąć węglowodanów, ponieważ również odgrywa bardzo ważną rolę. Zdrowe tłuszcze można również przyjmować w wystarczającej ilości. Zrób swoją dietę opartą na całej żywności, która zrównoważy tłuszcz, białko i węglowodany i będzie działać lepiej, aby zwiększyć poziom testosteronu.

Witaminy i minerały – suplementacja

W tej części znajduje się wielka debata, a niektóre badania pokazują, że spożycie niektórych specyficznych witamin i minerałów ma ogromne znaczenie dla zdrowego trybu życia. Na przykład cynk i witamina B zwiększają jakość plemników o 74%, a także zwiększają poziom testosteronu. Witamina A, C i E są bardzo ważne dla testosteronu i hormonów płciowych. Ogólnie stwierdziliśmy, że witaminy i suplementy mineralne są naprawdę niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Ograniczenie spożywania cukru

Prawdopodobnie słyszałeś o najgorszym działaniu cukru. Tak, wpływa na wiele czynników i wywiera wielki wpływ na testosteron. Spożycie cukru prowadzi do wysokiego poziomu insuliny, więc jeśli jesteś uzależniony od cukru, czas ograniczyć konsumpcję. Należy wprowadzić zdrowe tłuszcze, wspomaga to podnieść poziom testosteronu.

Dieta a podniesienie testosteronu

Redukcja stresu 

Kolejny ważny punkt, to zredukowanie stresu. Obecnie, dzięki naszemu nieregularnemu stylowi życia, odczuwamy ogromny stres. A stres jest bardzo niebezpieczny dla naszego życia. Daje się we znaki we wszystkim, od zdrowia psychicznego po poziom testosteronu. Faktem jest, że kiedy jesteśmy pod wpływem stresu, nasze ciało uwalnia hormon stresu zwany kortyzolem. Ten obiekt blokuje działanie testosteronu w naszym ciele. Dlatego należy zawsze starać się zmniejszyć stres na wszystkie możliwe sposoby, aby zachować zdrowie ze wszystkich stron. Praktykowanie jogi, medytacji, właściwego snu daje dobry efekt. Można również spróbować brać suplementy zmniejszające poziom kortyzolu, na przykład ashwagandhę.

Dobry sen

Potrzebujesz lepszego snu, aby zwiększyć poziom testosteronu. Dobry sen jest bardzo ważny dla całego ciała. A kiedy dobrze się śpisz, zwiększa to również poziom testosteronu. Staraj się spać 7-8 godzin na dobę, aby utrzymać dobry poziom testosteronu. Sen jest niezbędny dla wszystkiego w twoim życiu. Więc nie zaniedbuj tego. dobrze się wyspać i zachować zdrowie.

Ćwiczenia

Wszyscy wiemy, że regularne ćwiczenia są bardzo skuteczne dla zdrowego życia. W przypadku zwiększenia poziomu testosteronu jest to również ważne. Wiele badań dowodzi, że osoby regularnie ćwiczące mają wyższy poziom testosteronu w organizmie. Niektóre konkretne ćwiczenia, takie jak podnoszenie ciężarów, są bardzo skuteczne w zwiększaniu poziomu testosteronu. Z drugiej strony wszystkie rodzaje treningu interwałowego o wysokiej intensywności działają również jak cud. Ale powinieneś wiedzieć, że wszystkie rodzaje ćwiczeń są w pewnym stopniu mniej lub bardziej skuteczne. Przyjmowanie kofeiny jako uzupełnienia programu treningowego działa doskonale.

Jak naturalnie podnieść poziom testosteronu

Wyższy poziom testosteronu. Naturalne zwiększenie wydzielania testosteronu.

Nie zawsze musimy korzystać z suplementów dostępnych w aptekach. Możesz także skorzystać z naturalnych boosterów testosteronu, które zwiększą poziom testosteronu. Są to między innymi ekstrakt z imbiru czy owoc granatu. Należy pić duże ilości wody, ponieważ wpływa to na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zadbać o ten hormon. Wzbogać swoją dietę o cynk i magnez.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.