Jak dbać o męską twarz? Błędy popełniane przy pielęgnacji męskiej skóry.

Jeżeli jesteś na tym blogu, oznacza to, że jesteś facetem, który dba o siebie. To się oczywiście ceni! Ważne jest nasze zdrowie, kondycja, sposób życia, ale nie wolno zapomnieć również o pielęgnacji skóry. Jest jedna część ciała, którą pokazujemy non stop i jest ona najbardziej narażona na wpływ czynników zewnętrznych, czyli twarz. Należy dbać o cerę, skórę twarzy, szczególnie jeżeli jesteś zainteresowany hodowaniem zarostu.

Zobacz także: Jak pielęgnować zarost? Wypróbuj kosmetyki z Rossmanna.

Pielęgnacja naszej twarzy to nie tylko przemycie wodą rano i wieczorem. Jest wiele czynników, które wpływają na stan naszej skóry. Często zła pielęgnacja również pogarsza jej wygląd. Zobacz kilka błędów, które mężczyźni popełniają przy codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Jak dbać o męską twarz? Pielęgnacja twarzy, cery trądzikowej oraz z zarostem.

Mycie twarzy męskiej

Niedokładne mycie twarzy.

Zarówno rano jak i wieczorem powinniśmy myć twarz delikatnym żelem lub płynem do mycia twarzy. Nie mydłem, ani samą wodą. Dużo zaległych kosmetyków osadza się na twarzy, szczególnie, jeżeli używasz różnych produktów do brody. Rano umyj twarz z zaległego sebum, które nagromadziło się na twarzy w nocy. Wieczorem za to wyczyść twarz po całym dniu. Niedostateczne oczyszczenie może prowadzić do gromadzenia się martwych komórek skóry.

Warto korzystać również z pilingów drobnoziarnistych. Złuszczanie może uruchomić naturalny proces odnowy skóry, odsłaniając nowe młodsze komórki skóry. Pomaga to skórze wyglądać zdrowiej, z bardziej równomiernym kolorem i będzie gładsza. Dodatkowo, kiedy używasz pillingu złuszcza on martwy naskórek, a inne kosmetyki mogę wchłonąć w głębszą warstwę skóry. Jeżeli używasz kremów lub maści przeciw trądzikowi, zostanie ona bardziej wchłonięta. Jednak nie wolno przesadzać z pillingiem. Takie złuszczanie należy wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Można zrobić sobie krzywdę poprzez podrażnienia i nadmierne wysuszenie twarzy.

Złe golenie!

Golenie twarzy

Jeżeli golisz się dosyć często, napewno spotkałeś się z wrastającymi włoskami.Włosy, które odrastają po goleniu, mogą nie wyrastać ze skóry, zwijać się wewnątrz mieszków włosowych. Tworzą się wtedy stany zapalne, często towarzyszy temu świąd i ból. Tworzą się wypryski a nawet małe ranki, które niekorzystnie wyglądają na twarzy. Jeżeli chcesz uniknąć tego należy zmienić sposób golenia jak również wykorzystywać preparaty po goleniu. Nie są to produkty tylko dla facetów w reklamach telewizyjnych. Jeżeli golisz twarz na gładko korzystaj z takich preparatów łagodzących i takich, które zabijają bakterie.

Dodatkowo należy zmienić sposób golenia. Maszynka do golenia lub żyletka powinna być czysta. Jeżeli jest to narzędzie jednorazowe, to niech takie pozostanie. Korzystaj z kremów do golenia, aby zmiękczyć zarost. Zmocz maszynkę do golenia w gorącej wodzie, ostrza będą bardziej przygotowane na kontakt z owłosieniem.

Nie mycie twarzy po treningu.

Pielęgnacja twarzy

Jeżeli chodzisz na siłownię to często zdarza się, że wychodzimy bez prysznica – z tymi łazienkami różnie bywa. Jednak jeżeli chodzi o twarz, nawet jak wydaje nam się, że jest sucha, że już nie jesteśmy spoceni, ani czerwoni to twarz powinna zostać umyta. Pot, ciepłe środowisko podczas treningu, do tego brudne urządzenia czy ręce są częstym źródłem bakterii. Jeżeli pozostawimy je na twarzy, to może wystąpić trądzik zapalny wywołany właśnie przez bakterie.

Zaraz po treningu należy obmyć twarz letnią wodą. Nie trzyj twarzy mocno ręcznikiem, jeżeli byłeś spocony, to Twoja skóra zostanie podrażniona. Zachęcamy do korzystania z ręczników z mikrofibry, przykładaj go do twarzy a nie pocieraj.

Używanie drażniących produktów do włosów.

Niestety produkty do włosów mogą podrażniać męską skórę na twarzy. Takie kosmetyki nie są testowane pod kątem komedogenności, czyli zapychania porów. Różne lakiery czy pudry mogą opadać na twarz i zanieczyszczać ją. Zapchane pory mogą wywołać stan zapalny w skórze, co może wywołać wyprysk trądziku. Inne kosmetyki do włosów zawierają alkohol, który również podrażnia cerę. Jeżeli po korzystaniu z nowego kosmetyku zobaczysz większą skłonność do trądziku, warto odstawić taki produkt i sprawdzić czy to jego wina. Dodatkowo zmieć poszewkę na poduszce, która gromadzi produkt do włosów.

Co do ciała to do twarzy.

Pielęgnacja męskiej skóry twarzy

I to kolejny błąd, a dokładnie korzystanie z produktów myjących ciało do mycia twarzy. Jak zostało wspomniane wyżej, skóra twarzy jest delikatniejsza i potrzebuje całkiem innej pielęgnacji. Korzystamy tylko z produktów do twarzy, do skóry męskiej. Wypróbuj krem do twarzy, może być nawilżający lub przeciwzmarszczkowy. Nie oznacza to, że się starzejesz, ale się starzejesz :). Wykorzystaj tę formułę, aby wzbogacić skórę o kolagen.

Jeżeli borykasz się z ciężkim trądzikiem wybierz się do dermatologa. Innym polecamy systematyczność w pielęgnacji swojej skóry. W skrócie, należy używać żeli do twarzy dla mężczyzn oraz różnego rodzaju kremów. Oczywiście nie zapomnij o pillingu i nawadnianiu organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.