9 sposobów na gęsty zarost. Jak przyspieszyć porost brody?

Dla każdego mężczyzny, który uważa, że zarost jest symbolem mocy, znakiem męskiej supremacji i źródłem ogromnej dumy ważne jest, aby był on gęsty, dostojny i elegancki. Jednak najczęściej spotykamy się z nierówną i rzadką brodą. Na szczęście są sposoby, aby to poprawić i wspomóc porost zarostu na twarzy. Jest nadzieja!
Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że nie jesteś sam z takim zarostem! Pomimo tego co widzimy w internecie, prawie każdy facet ma problem ze swoją brodą.. prześwity, odstające włoski, czy totalny „koper”. Niestety nie mamy pewności, że każdy facet może uzyskać wzrost grubej i gęstej brody, ale dzięki tym wskazówkom upewnisz się, że przynajmniej dokładasz wszelkich starań, aby to osiągnąć.

1. Witaminy na porost włosów?

Wierzcie lub nie, niektóre witaminy, minerały i inne składniki odżywcze w codziennej diecie mogą mieć ogromny wpływ na porost brody. Na wzrost włosów na twarzy mogą mieć wpływać zarówno makroelementy (białka, tłuszcze, węglowodany), jak i mikroelementy (witaminy i minerały). Dlatego idealnym rozwiązaniem jest upewnienie się, że otrzymujesz dobry poziom cynku, magnezu i witaminy D, które wywołują produkcję testosteronu. Jak wiadomo, jest to męski hormon, który wspomaga porost brody i wąsów.  Jedzenie jajek, łososia, szpinaku, brokułów, orzechów oraz produktów mlecznych sprzyja promiennej brodzie.

2. Twoja broda rośnie kiedy śpisz.

Sen wspomaga wzrost zarostu

Mówi się, że przeciętny, dorosły człowiek potrzebuje conajmniej sześciu godzin snu.  Twoje ciało wraz z zarostem potrzebuje czasu na odbudowę i naprawę. Podczas snu twoje ciało relaksuje się i minimalizuje stres. Wszystko to razem wzmacnia wzrost zarostu. Kiedy śpisz ponad siedem godzin, Twój zrelaksowany organizm wytwarza więcej testosteronu, a jak wiadomo o to właśnie chodzi. Nie tylko Twoje mięśnie rosną podczas snu (oczywiście, tylko gdy regularnie trenujesz), ale również Twój zarost.

3.  Rzuć palenie.

Palenie sprzyja starzeniu się, wypadaniu włosów i przedwczesnemu łysieniu. Może również dezorientować dietę, wyczerpać ilość jedzenia, którą odczuwasz, i konsumować spożycie pokarmu, a także ilość witamin i minerałów w organizmie. Nie trzeba również przypominać, że jest to złe dla całego Twojego organizmu, nie tylko dla zarostu. W dymie jest wiele toksycznych substancji, które dodatkowo niszczą strukturę włosa.

4. Regularnie ćwicz.

Podobnie jak w przypadku snu, regularne ćwiczenia są również kluczowym elementem utrzymania funkcji organizmu, w tym wzrostu włosów. Skupienie się na ćwiczeniach aerobowych poprawia krążenie krwi. Dobre krążenie krwi pomaga utrzymać wysoki poziom metabolizmu. Innymi słowy, wszystkie składniki odżywcze, które spożywasz, mogą stymulować wzrost włosów, aby szybciej dotrzeć do mieszków włosowych na twarzy, jeśli masz dobre krążenie, które jest jeszcze lepsze w ćwiczeniach aerobowych. Nawet delikatne ćwiczenia aerobowe są lepsze niż nic. Wybierz się na intensywny spacer po pracy, a może wybierz przejście pieszo albo rowerem?  Jeżeli chcesz zadbać o brodę, zadbaj również o całą sylwetkę.

5. Jedz więcej białka i tłuszczy nasyconych.

Białka i tłuszcze są kluczowymi czynnikami zdrowej stymulacji szybkiego wzrostu włosów, w tym wzrostu zarostu. Włosy są częściowo zbudowane z białek, a powłokę stanowią tłuszcze. W rezultacie szybki wzrost zdrowej brody lub wąsów wymaga białka i tłuszczu. Ponadto białko i tłuszcz mogą zwiększyć testosteron, kolejny kluczowy czynnik wzrostu zarostu. Fasola i ryby są zdrowymi źródłami białka, a spożywanie większej ilości tych pokarmów może stymulować i przyspieszać wzrost grubszych włosów. Jaja i tłuszcze zwierzęce mogą być również skuteczne, ale lepiej jest ograniczyć całkowite spożycie tych tłuszczów, ponieważ mogą one powodować problemy z krążeniem, jeśli są spożywane w nadmiarze.

6. Dbaj o skórę twarzy.

Poważnie, mężczyzna powinien zawsze dbać o skórę pod brodą. Pomaga to w pozbyciu się swędzenia i uczucia ściągnięcia skóry.  Przede wszystkim staraj się unikać zbyt gorącego prysznica lub myć twarz gorącą wodą, ponieważ spowoduje to przedwczesne wysuszenie skóry. Oczywiście po umyciu, kiedy mieszki włosowe są suche, należy użyć dobrego środka nawilżającego. Są specjalne olejki i balsamy, które wspomagają regenerację skóry. Nawilżają zarówno zarost jak i całą twarz. Możesz sprawdzić jakie preparaty dostępne ma sieć sklepów Rossmann, tu.

7. Przestań golić i podcinać.

Pomimo powszechnego przekonania, golenie nie stymuluje mieszków włosowych do szybszego i grubszego wzrostu. Jedną z najlepszych rzeczy, które należy zrobić, aby utrzymać najszybszy wzrost zarostu, jest po prostu pozwolić mu rosnąć bez przerwy. Zarost rośnie szybciej natychmiast po goleniu, ale zaraz potem zmniejsza wzrost. W związku z tym wzrost włosów jest anulowany przez ciągłe golenie. Niestety często denerwują nas odstające włoski lub okropne swędzenie. Najlepiej wtedy dużo nawilżać zarost i skórę. Swędzenie przejdzie, a odstające włoski możesz zaczesywać i „przylizywać” odpowiednim produktem do stylizacji brody. Często brody nie mają możliwości osiągnięcia pełnego wymiaru, gdyż jej nieregularny kształt przeszkadza i zabieramy się za podcinanie. Powinieneś pozwolić swojej brodzie rosnąć przez co najmniej cztery tygodnie. Dopiero wtedy większość brody zaczyna się łączyć. Dopiero po odpowiednim czasie możesz ocenić aktualny stan brody.

8.  Zaangażuj się w rozwój zarostu.

Niestety nasze największe marzenie, czyli szybki wzrost brody nie jest takie realne, oczywiste jest to, że nie nastąpi to w ciągu jednego dnia. Nie ma nieuzasadnionych oczekiwań; nie możesz obudzić się magicznie pewnego ranka z pożądaną brodą. Będzie to wymagało czasu, więc bądź cierpliwy. Często większość ludzi oczekuje wyników zbyt wcześnie, są niecierpliwi. Nie wszystkie brody rosną w tym samym tempie. Jeśli pozwolisz, aby rosła po raz pierwszy, powinieneś dać jej co najmniej 4 do 6 tygodni. Broda gęstnieje wraz w wiekiem, dlatego w wieku 20 lat jest ona nierówna i uboga.

9. Pracuj na tym co masz.

Kiedy wszystko inne zawiedzie, w tym suplementy witaminowe lub testosteronowe, olej rycynowy lub eukaliptus; nawet zabiegi medyczne, pracuj z tym, co masz. Mała broda również wygląda atrakcyjnie, podobnie jak golenie. Zawsze możesz udać się do profesjonalisty, który w magiczny sposób ujarzmi Twoją brodę. Warto również zaopatrzyć się w szczotkę czy grzebień, który pomoże Ci w układaniu niesfornych włosków. Mimo wszystko musisz pamietać o odżywianiu, suplementacji, ćwiczeniach czy odpoczynku. Jeżeli masz 2o lat, to powinieneś wiedzieć, że Twoja broda będzie się rozwijać, gęstnieć, chociaż w wolniejszym tempie. Jeśli masz trzydzieści lat i nadal nie masz włosów na twarzy, to prawdopodobnie nie masz ich w genach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.